3158px-Herb_Polski.svg

Wojewódzki finał Sztafetowych Biegów Przełajowych Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej w Świnoujściu rywalizowali w Gryfinie podczas wojewódzkiego finału Sztafetowych Biegów Przełajowych Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Impreza rozpoczęła się podsumowaniem roku 2021/2022 i wręczeniem nagród najlepszym szkołom za osiągnięcia sportowe. W tym pojedynku nasza „Jedynka” zdobyła pierwsze miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych w woj. zachodniopomorskim w rywalizacji Igrzysk Dzieci. Nagrodę odebrała pani dyrektor Kamilla Jelonek.
Po tej miłej uroczystości przyszedł czas na zmagania sztafet.

Na zawody w Gryfinie zjechało się 21 najlepszych zespołów z województwa zachodniopomorskiego. Każda sztafeta składała się z 8 osób, która miała do przebiegnięcia ok 800 m po wymagającym terenie. Po emocjonującej walce chłopcy startujący w kategorii Dzieci (rocznik 2010 i młodsi) zdobyli pierwsze miejsce, jednocześnie gwarantując sobie udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 26 października w Tomaszowie Lubelskim. W składzie zwycięskiej drużyny pobiegli: Tymon Zapędowski, Ksawery Popieluch, Michał Szepke, Nikodem Jarmuł, Szymon Woźniak, Mieszko Duszyński . Błażej Nowicki, Oskar Gromek , Jakub Tomaszewski (rezerw).
Na tym nie koniec sukcesów SP 1 Świnoujście. Dziewczęta w tej samej kategorii wiekowej w składzie: Martyna Stefaniak, Kornelia Korba, Katarzyna Czech, Oriana Jankowska, Zuzanna Chyła, Natalia Czarnowska, Marta Nieśpelska, Yeva Kravchenko, Julia Dimowska (rezerw), Julia Dąbrowska (rezerw) zajęły drugie miejsce i niewiele zabrakło do powtórzenia wyczynu chłopców.
Wśród młodzieży szkolnej nasze miasto reprezentowali również uczniowie SP 1. Miłosz Zakrzewski, Rafał Sobczyk, Franciszek Gralak, Antoni Krogulec, Szymon Olszar, Nazari Balaniuk, Jan Wyralski, Hubert Ciesielski zajęli 15 miejsce.