3158px-Herb_Polski.svg

Interdyscyplinarny i międzyoddziałowy projekt ,,Ja i moja rodzina” dla klas 4-5

2 marca, w czwartek, uczniowie klas 4-5 uczestniczyli
w interdyscyplinarnym i międzyoddziałowym projekcie ,,Ja i moja rodzina”.

Realizacja tej innowacyjnej formy projektu na stałe wpisała się już w kalendarz naszej szkoły i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i samych nauczycieli.

Wszyscy wykazują się wielką kreatywnością. Nauczyciele- układając interesujące, nietuzinkowe zadania, a uczniowie rozwiązując je.

Tym razem zadania dotyczyły rodziny i objęły język polski, matematykę, języki obce, muzykę, wychowanie do życia w rodzinie i historię. Uczniowie wykazali się znajomością rodzin literackich, wiedzą z zakresu nazewnictwa relacji rodzinnych nie tylko w języku polskim, ale po niemiecku i angielsku, rysowali drzewa genealogiczne królów Polski z dynastii Jagiellonów, rozwiązywali zawiłe krzyżówki, zadania matematyczne, czy projektowali plakat- zaproszenie na koncert Wolfganga Amadeusa Mozarta i Johanna Sebastiana Bacha, poznając przy okazji rodzinę Mozartów i Bachów. Było ciekawie i nastrojowo. Nietypową lekcję można zaliczyć do udanych. 

 

Dziękujemy uczniom klas czwartych i piątych oraz nauczycielom zaangażowanym w konstruowanie zadań za udział w projekcie i zapraszamy do fotorelacji.

 

                                                                   Koordynatorzy projektu,

                                                                   Alicja Krzepińska, Maria Żółtowłos

 

Skip to content