3158px-Herb_Polski.svg

Dzień Ziemi w SP1

Dzień Ziemi w eko kalendarzu całego świata obchodzony jest dokładnie 22 kwietnia.  Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele ciekawych wydarzeń, które ten dzień upamiętniają i wyróżniają spośród wszystkich innych. 

Nasi uczniowie uczestniczyli w wielu projektach. Sprawdzili swoją wiedzę w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EDI i XVII Rejonowym Omnibusie Biologicznym (aktualnie czekamy na ich wyniki). Wykonali plakaty, pokazujące konkretnie działania każdego z nas, zmniejszające zgubną i nadmierną eksploatację Ziemi. Przygotowali także piękną wystawę fotograficzną zwierzątek, które posiadają w swoich domowych hodowlach. Zdjęcia małych pupili pokazały całej społeczności szkolnej piękno naszej przyrody, często skrywane w domach. Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z foto wystawą, zachęcamy do jej obejrzenia. Warto! Ciekawe rasy psów, kotów, ale i egzotyczne gatunki zwierząt, niespotykanych w naturalnych warunkach w Polsce. Jest co oglądać!

Tradycyjnie odbył się w szkole Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas 7 i 8. Cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział aż 42 uczniów. 

 

Oto jego wyniki:

I miejsce – Kacper Mikiewicz

II miejsce – Anna Dydo

III miejsce – Dominika Bzymek

Wyróżnienia otrzymały:

Julia Ignaciuk

Aleksandra Kubacka

 

Wszystkim uczniom, którzy włączyli się w realizację projektów Dnia Ziemi 2022- dziękujemy, a laureatom konkursu- gratulujemy!

 

Nauczyciele biologii

 

Skip to content