3158px-Herb_Polski.svg

Ponadgraniczna lekcja online jako przygotowanie do wizyty w Muzeum Historyczno-Technicznym w Peenemünde (Historisch-Technische Museum Peenemünde – HTM Peenemünde )

Dnia 25. listopada 2022 r. odbyła się w naszej szkole ponadgraniczna lekcja online (dzień projektowy). W lekcji wzięli udział uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej w Heringsdorfie (Grundschule Heringsdorf) oraz uczniowie klasy 4d Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu wraz z HTM Peenemünde.

W ramach projektu POMERANIA – rozpowszechnianie i optymalizacja pedagogicznej oferty muzealnej Muzeum Historyczno-Technicznego

w Peenemünde – poprzez ponadgraniczne dni projektowe uczniowie mogą dowiedzieć się o wystawach muzealnych i cyfrowo badać krajobraz zabytków za pomocą aplikacji na urządzeniu multimedialnym. Uczniowie z obu szkół, poprzez uzupełnianie listu gończego na podstawie obejrzanego filmu, otrzymali wgląd w historię miejsca i w wielkość wcześniejszego obszaru zamkniętego na wyspie Uznam.
Ponadgraniczna lekcja online wniosła długotrwały wkład w poznanie się obu klas i była przygotowaniem do odwiedzenia w tym roku szkolnym pozaszkolnego miejsca nauki w muzeum w Peenemünde w ramach projektu SPOTKANIE

Podziękowania kierujemy do pani Moniki Maj, pani Ute Augustat, pana Andrzeja Łobodzińskiego oraz
pana Svena Brümmel za przygotowanie lekcji online.

Skip to content