Miło nam poinformować, że nasi uczniowie – w ramach koła czytelniczego dla klas pierwszych, biorą udział w innowacji pedagogicznej pt.: „Czytające pierwszaki”. Tegoroczna edycja pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY świetnie wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.
Celem projektu jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody, wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak i o czymś, co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie.
Koło czytelnicze obecnie kończy realizować pierwszy z trzech modułów projektu, pt.: „Podróże małe i duże”.
Nasi czytelnicy w trakcie trwania zajęć poznali Chmurkę Tosię, która opowiadała im o tym jak ważne w życiu każdego człowieka jest czytanie książek. Uczniowie stworzyli swój lekturnik, w którym zamieszczają informację o poznanych książkach oraz ich bohaterach. Wybraliśmy się w książkową podróż z Nelą, autorką podróżniczych książek dla dzieci, która opowiadała o ciekawostkach związanych z Kołem Podbiegunowym. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o ludziach, zwyczajach, a przede wszystkim o zwierzętach!
Poznaliśmy także nowe zawody – podróżnika i reportera! W czasie tych zajęć każdy chciał podróżować tak, jak Nela – nasza bohaterska podróżniczka!
Nasi mali czytelnicy wiedzą, że książki mogą zabrać nas w różne ciekawe miejsca – te realne i rodem z najpiękniejszych bajek i baśni! W związku z tym, zorganizowaliśmy Dzień Postaci z Bajek! Każdy uczeń mógł przebrać się za ulubioną postać oraz przynieść wybraną książkę, w której są opisane przygody jego bohatera. Na zajęciach chętnie czytamy samodzielnie, słuchamy czytających nam kolegów oraz pań. Ostatnio wykonywaliśmy nawet zakładki do książek – każda jest piękna i niepowtarzalna!
Wiemy już, że książka może być naszym przyjacielem na całe życie! I cieszymy się, że nasza innowacja pedagogiczna dopiero się rozkręca! Na pewno będziemy się chwalić naszymi pracami oraz ciekawostkami, które czekają nas w kolejnych modułach!
W ramach koła czytelniczego, innowację pedagogiczną realizują Panie Magdalena Mielczarek i Sylwia Wróblewska. Jeśli znajdą się uczniowie, którzy chcieliby dołączyć do naszych zajęć – serdecznie zapraszamy!